← Novinky

MČR na krátké trati pohledem závodníka

Tento víkend se v Kunraticích u České Kamenice konal jeden z vrcholů podzimní sezóny – MČR na krátké trati. Zároveň to byla letos poslední šance získat mistrovské medaile, neboť následující MČR (noční a družstva) byla zrušena. Závodilo se v technicky i fyzicky velmi náročném terénu. První části trati dominovala prudká údolíčka lemovaná masivními pískovcovými bloky i drobnými skalkami, v nichž stavitel nakreslil zejména krátké postupy kladoucí důraz na jemnou mapařinku. Druhá část trati byla fyzicky neméně náročná, převažovaly však delší postupy v poměrně rychlém terénu s nutností přibrzdit u dohledávky.

Naši závodníci si s tím ovšem dokázali velmi dobře poradit. Zejména v kategorii mladších dorostenek překvapila Soňa Pesničáková, která získala svůj první mistrovský titul. Pro ten si ve starších dorostencích doběhl i Lukáš Vitebský. Do desítky se také umístili: čtvrtý Josef Nagy v juniorech (ten si na předsběrce vyvrtnul kotník a připravil se tak o stříbrnou medaili), šestá Áďa Rýdlová a osmá Anička Mašínová v juniorkách. Dále byl závod úspěšný i pro Matěje Tkáče (H16 – 12.), Báru Štemberovou (D16 – 14.), Majdu Rýdlovou (D16 – 17.) a Ondru Lesáka (H18 – 20.), který si tak obhájil lic. A. Také v dospělých si ve velké konkurenci doběhl middlový velezkušeňák Martin Janata pro krásné 29. místo.

O týden předtím se na krátké trati konala Veteraniáda, konkrétně v Křižánkách pod vrcholem Devět skal. Terén se vyznačoval zejména velkým množstvím vodotečí, drobných terénních i porostových detailů se středně hustou sítí cest. Celá mapa pak byla orientována na severovýchodně se svažujícím svahu.

Náš oddíl měl ve startovním poli pouze tři zástupce. V kategorii D60 si pro sedmé místo doběhla Jiřka Kuncová, o dvě místa lépe pak v H50 Ďuňďa. V H65 si pro suverénní vítězství (o téměř 4 min) doběhl Radeček Kunc.

Závody to tedy byly vskutku úspěšné, bohužel minimálně na další dva týdny jsou všechny další akce zrušené. Co se týká mistrovských závodů, tak na ty si budeme muset počkat až do ledna, kdy začíná lobácká sezóna.

Josef Nagy | 7. 10. 2020