← Novinky

Soustředění květen 2021

O víkendu 15.-.16.5. proběhlo víkendové dojížděcí soustředění TJN a pár spřátelených orienťáků v terénech Máchova kraje, Kokořínska a Českého ráje.

Nejdříve jsme se zúčastnili měřeného tréninku pořádaného oddílem BOR v Sosnové, kde jsme se ve výsledcích určitě neztratili. Vysoko skončili například Bára Štemberová se svým 6. místem na trati D16 a Matěj Janata, který skončil na trati H10 2. Na trati H16 se tatraňáci srovnali na 3. až 5. místě, nejlépe z nich Honza Zurynek, který jediný na tuto trať svým věkem patří. Na nejobsazenější trati příchozích jsme pak obsadili spolu s Nagánem 2. a 3. příčku.

Odpoledne po Sosnové se již jen v počtu cca 30 borců přesunuli na nedaleký Pruský kámen, který nám poskytl z vrcholů dvou hřebenů úžasné výhledy do kraje, což si můžete ověřit ve fotogalerii.

Nedělní dopoledne jsme se proběhli v Českém ráji v okolí Branžeže. A ti nejvytrvalejší závodníci se ještě zúčastnili 1–2 sprintů, které uspořádal pro dorostence jako nominační závody před MČR ve sprintu a sprintových štafetách Štembi.

Martin Janata | 31. 5. 2021