Segmenty

Levák připravil spolu s Ďuňďou dlouhodobou oddílovou výzvu. V těsném okolí Jablonce je v orienťáckých mapách vyznačeno 8 okruhů (segmentů) v délce od 5 km do 12 km, které je za úkol oběhat či obejít. Není to tak, že je to určeno jen pro ty nejlepší. Segmenty není nutné oběhnout, jsou to také velmi pěkné nápady na výlety, třeba rodinné, při kterých se dostanete na krásná mísa, kde jste nikdy nebyli a nikdy by vás nenapadlo tam jít. Většinou jsou segmenty vedeny po cestách, jsou tam nicméně i úseky lesem.

Samozřejmě vyhraje ten, kdo to bude mít komplet nejdříve oběhané či obejité (samozřejmě kromě organizátorů). Dále vyhlásíme 3, kteří budou mít do konce prázdnin nejnižší součet časů na všech 8 segmentech dohromady. Ale věcnou cenu dostanou všichni, kdo obejdou či oběhnou všechno, bez časového termínu. O čas na jednotlivých okruzích v této třetí části výzvy nejde. Výzva není určena jen členům oddílu, zváni jsou všichni.

Pokud se nápad ujme, tak již máme vymyšlených několik dalších okruhů pro další kolo výzvy.

V tabulce je dostupný přehled segmentů s délkami, převýšením a odkazy na orienťácké mapy a Levákem proběhlé segmenty nahrané na Stravu. Další listy tabulky jsou určeny pro zapisování výsledků dalších účastníků výzvy. Na disku jsou pak ke stažení mapy jednotlivých segmentů. Zájemcům může Levák mapy vytisknout.

Sníh okolo Jablonce po zimě konečně slezl, takže hurá do lesa!