Prázdniny v OB

I během prázdnin orientační běžec neodpočívá, pokud nechce, skoro každý víkend lze hledat lampiony po všech koutech republiky, případně i Evropy.

A tatraňáci se zúčastnili několika víceetapových víkendových závodů. Začalo to Vetraniádou ČR, vrcholem orientačního roku pro starší 35 let. V pátečním sprintu 28.6. dokončila v D60 Růženka Zuzánková 5. a v H65 Radeček Kunc 9. Při sobotní klasické trati v D40 Lucka Janatová 4., v D60 si Růženka vylepšila umístění na 4. místo, v D65 Jiřka Kuncová doběhla bronzová, v H40 Honza Petr 5., v H50 Ďuňďa Zuzánek 4., v H65 Karel Francke 10. a v H85 si Pavel Petrželka doběhl pro bronz. Při nedělní krátké trati v D40 zopakovala Lucka 4. místo, v D65 se Jiřka posunula na místo 5., v H50 Ďuňďa zopakoval místo 4. a v H65 Radeček doběhl 7. A já jsem si všechny 3 dny doběhl pro vítězství v kategorii H40.

Dále se naši 4 borci zúčastnili čtyřdenních závodů Kwak Czech O-Tour v rámci Mistrovství světa juniorů na Plzeňsku, kde si Petr Horák doběhl v H65A pro jedno 4., dvě 5. a jedno 6. místo.

O víkendu 17.-18. srpna se konaly v dojezdové vzdálenosti dokonce dvoje závody v krásných pískovcových terénech. Na závodech Sandstones 2024 u Hradčan si doběhla v D65 Jiřka Kuncová pro celkové 4. místo, v H21E já pro 8. místo, v H35 Pavel Janata pro 3. místo, v H55 Jirka Žucha pro místo 10., v H60 Jirka Schindler pro 4. místo a v H65 Radeček Kunc pro místo 5.

Na Rumcajsových mílích, které se konaly ve stejných dnech u Valečova, si doběhla v D35 Bára Večeřová pro celkové 5. místo a v Čenda Arnošt v H10 pro místo 9.

O následujícím víkendu zavítaly závody na Malou skálu, kde si v D65 doběhla Jiřka Kuncová pro celkové 4. místo, v H60 Jirka Schindler pro 6. místo, v H65 Radeček Kunc skončil bronzový a v H75 Míla Lukavec zvítězil.

A na úplný konec prázdnin zavítala ještě tříčlenná skupina na závody Interkompas 50 u Jindřichova Hradce, kde si doběhl Karel Francke v H65 pro celkové 10. místo a Míla Lukavec v H75 pro místo 5.