Prázdniny

Jelikož jsme přes prázdniny bojovali s technickými problémy webových stránek, napíšu rekapitulaci co se dělo přes prázdniny za účasti závodníků našeho oddílu.

3.-9. července se velká část oddílu spolupodílela na pořádání Mistrovství světa v orientačním běhu, které se konalo v ČR po 13 letech. Závod na krátké trati (middle) se konal kolem Bukové hory mezi Smržovkou a Josefovým Dolem, ostatní závody se konaly na Kokořínsku a v Máchově kraji. Z MS bylo pořízeno několik přímých přenosů vysílaných na ČT sport.

Jak se orientačně běhá ve vyšších polohách se rodina Janatových vyjela podívat 17.-24.7. do Švýcarska na šestidenní Swiss-O-week. Jelikož jsem zvolil správnou kategorii a elitu jsem nechal reprezentantům, tak jsem kategorii HAL vyhrál. Matěj v H10 doběhl celkově 3. Ze závodů jsou připraveny krásné filmečky, které doporučuji shlédnout.

21.-25.7. se někteří členové oddílu zúčastnili pětidenních závodů Bohemia Orienteering. Na předních místech se celkově umístili Jiřina Kuncová na 5.místě v D60, Honza Zurynek na 8. v H16A, Honza Picek na 3. v H21B, Jirka Schindler na 8. v H55A a Radek Kunc vyhrál kategorii H65A.

Pár našich závodníků se zúčastnilo 30.7.-1.8. třídenních závodů Letní velikonoce, kde můžeme zmínit 3. místo Honzy Petra v H35A a 5. místo Petra Horáka v H65. Petr Horák si pro pěkné 4. místo doběhl i na následujících třídenních závodech 13.-15.8. Rumcajsovy míle.

31.7. – 7.8. pořádal náš oddíl akci Jizerky O-fest, týdenní o-festival pro všechny generace.

6.-13.8. se uskutečnilo v Maďarsku Mistrovství světa veteránů, na kterém si pro mistrovský titul na krátké trati (middle) doběhl Zdeněk Zuzánek. Na klasické trati poté přidal třetí místo. Na mapy se můžete podívat zde: kvalifikace lesních disciplín, middle, klasika

Mládež TJN odjela 8.-15.8. sbírat zkušenosti do Švédské Hållsty, více informaci můžete najít na Facebooku.

Předposlední víkend o prázdninách se konaly tradiční Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji, kde v D35 na 6. místě třídenní závody dokončila Magda Kopecká, v D60 na 4. místě Jiřina Kuncová, v H10L na 4. místě Michal Fanta, V H21E jsem dokončil na 3. místě já, v H55 na 5. místě Jirka Schindler, v H65 vyhrál Radek Kunc a na 8. místě skončil Petr Horák a v H75 na 8. místě Pavel Petrželka.