Podzimní rovnodenník

Protože oddíl prošel nemalou personální obměnou, bylo více než na čase renesančně obnovit jednu z těch myšlenek oddílu, která třeba mě osobně byla vždy nejbližší. A to myšlenka Tatranu Jablonce jako oddílu pro každého, kde si veteráni po závodě povídají s žáky, co se jim povedlo a nepovedlo. Tyhle vztahy se po léta tvořily na Otových rovnodenníkových soustředění, kdy celý oddíl strávil společně víkend, přes den se pilovali o-techniky a po večerech si vyprávěli veselé historky. Dlouho se takovou podobnou akci nedařilo uspořádat, až se nám nakonec podařilo najít první řijnový víkend čas a sešli jsme se ve sportovně-rekreačním areálu Ráj v Srbsku. Obzvláště ta „rekreační“ část areálu se nám zamlouvala – bazén, minigolf, bar – tam všude jsme trávili minipauzy mezi tréninky. Ale teď k těm sportům.

Celé soustředění začalo pátek okruhy. Ty byly sice krátké, úderné a dávaly prostor roztočit nohy, přesto tu byl i ten první zvednutý prst, který varoval před tím, co po zbytek víkendu bude následovat – nesmlouvavé dohledávky mezi kamínky a skalkami.

Večer následovala společenská soutěž Jablonecké bingo, inspirovaná televizními pořady 5proti5 nebo Barrandovské bingo. Díky ní jsme se nejen v oddíle lépe poznali, ale taky jsme zjistili, na co si stěžují veteráni, jak se pozná orienťačka v tramvaji nebo co si dávají orienťáci nejradši po závodě. Kdo vyhrál se neví, moderátora totiž v noci chytla mlsná, cenu pro vítěze snědl a tak už to nemělo ráno cenu vyhlašovat 😀

Sobotní den nabídl hned tři fáze. První byl na řadě middle na té nejkrásnější části z okolokostských map. Na delší trati dlouhé ne 3,6 km, ale 4,6 km (ups!, omlouvám se), která se tak klikatila, že se musela otáčet mapa, vyhrál s přehledem Martin Janata alias Levák. Na krátké trati, která nebyla ale o nic méně zapeklitější, vyhrál Mára Lesák. Hodně tricky dětskou trať vyhrála Lenka Zurynková.

dlouhákrátkádětská
LevákKazdičLenka Zurynková
PepisMára LesákPepča Stehlíková
Martin KabátHela Picková

Odpoledne se neslo v uvolněnějším duchu. Na tatraňáky a tatraňačky čekal trénink kombinované techniky (zkráceně KomboTech) z pera trenéra dorostenecké reprezentace Máry Cahla.

Od stejného stavitele čekal především na mlaďáky noční trénink, který je měl začít připravovat i na blížící se MČR v této disciplíně. Starší a zkušenější se spíše rozhodli situaci jistit zezadu.

V neděli se naše početná skupina rozdělila na dvě poloviny – jedna odjela honit body na OŽ do nedalekých Těpeří (střípky ze závodu si můžete přečíst zde), na tu druhou čekaly oddílové dvojčlenné štafetky. Ty proběhly jak se patří, nechyběly farsty, vlaky, bouřlivé ovace fanoušků/závodníků na předávkách, emoce a bohužel i DISKy. Odstartovalo celkem 6 štafet, mezi nimi však dominovala štafeta Áďa Podoubská + Mára Lesák, která si doběhla s více než dvouminutovým náskokem pro první místo.

Z pohledu pořadatele se, myslím, soustředění povedlo přesně tak, jak jsem si představoval. Na to, že jsme s Aničkou, se kterou jsme celou akci pořádali, zveřejnili datum jen měsíc před akcí, se nás sešlo překvapivě hodně. Díky moc všem, kteří nám pomáhali ať už s roznosem nebo s šířením pohody. Jsme rádi za ten feedback, že o oddílové akce je zájem. Anička už něco mluvila o rovnodenníku jarním, takže se snad máte na co těšit 😉

Na více fotek od velkého Lessyho se můžete podívat zde, na Aniččiny fotky pak zde.

text Marde, foto Anička/Lessy