Malá zpráva z Českého poháru MTBO

Tento rok se náš MTBO mikro tým TJN – Zuzana Nagyová (W14) a Josef Nagy st. (M50), začal zúčastňovat závodů ČP MTBO. První dva závodní víkendy proběhly nejdříve ve středočeské Krasnici a Kutné hoře 30. 4. – 1. 5. (3 závody) a poté ve slovenském Šaštíně 28. – 29. 5. (2 závody).
V Krasnici se kromě našeho týmu účastnili i Míla Lukavec (M70) a Lenka Lukavcová (W60). V sobotu dopoledne byl middle v převážně rovinatém terénu poznamenaném kůrovcovou těžbou. Velké množství pasek a průseků, cesty poseté větvemi. Při svém prvním startu Zuzka krutě pocítila, co se stane, když se na startu špatně provede clear a check. Po velice slušně zajetém závodě při vyčítání zjistila, že nemá žádnou kontrolu. Poučení pro příště. Výsledky Zuza (W14) – disk, Josef Nagy st. (M50) – 33. místo, Lenka Lukavcová (W60) – 6. místo, Míla Lukavec (M70) – 3. místo.
Odpoledne jsme se z Krasnice přesunuli do lesoparku v Kutné Hoře s krásným výhledem na chrám Sv. Barbory, kde se jelo MČR ve sprintu. Za sledování kamer České televize a v překrásném terénu se Zuze už vedlo podstatně lépe a se ztrátou pouhých 16 vteřin skončila čtvrtá. Výsledky – Zuza Nagyová (W14) – 4. místo, Josef Nagy st. (M50) – 29. místo. Záznam pořadu z tohoto závodu je možno nalézt zde.
V neděli nás čekal long. Jel se opět v Krasnici na rozšířené mapě sobotního middlu. Zuza Nagyová skončila na 6. místě, Josef Nagy st. – 27. místo, Míla Lukavec – 3. místo.
Ani ne za měsíc jsme se přesouvali trochu dál, a to na Slovensko, cca 30 km za hranice do obce Šaštín. Jako centrum bylo zvoleno rekreační středisko Gazarka. Terény byly veskrze rovinaté v kombinaci smrkového, borovicového a smíšeného lesa. Zdálo by se, že to bude jednoduché, ale vzhledem k písčitému podloží byl opak pravdou.
Náš tým se rozšířil o dalšího závodníka Josefa Nagye ml. Závodil v kategorii M21E a M21A. V sobotu se jel middle s těmito výsledky: Zuzana Nagyová (W14) – 6. místo, Josef Nagy ml. (M21E) – 33. místo, Josef Nagy st. (M50) – 37. místo. V neděli se jel long a přinesl nám největší radost, Zuza vybojovala v kategorii W14 – 2. místo. Z dalších umístění – Josef Nagy ml. (M21A) – 10. místo, Josef Nagy st. (M50) – 38. místo.
Nyní nás čeká další závodní víkend, tentokrát v Novém Městě pod Landštejnem (18. – 19. 6. 2022).
Na závěr bych chtěl říci, že MTBO je velice zajímavé odvětví orientačních sportů. Kdo rád jezdí na horském kole a chtěl by se zúčastnit dalších závodů ČP v MTBO, nechť mě napíše na e-mail nagy.josef@seznam.cz. Domluvíme se na podrobnostech a podmínkách. Více informací též na www.MTBO.cz