Marek Lesák a Zuzka Nagyová si přivezli ze Zimní olympiády dětí a mládeže bronzové medaile

Do programu ZODM patří i lyžařský orientační běh, do této disciplíny si vyjeli nominaci naši mladí závoďáci Zuzka Nagyová a Mára Lesák.

První disciplínou byl závod ve sprintu. Závodilo se v lyžařském areálu Vrchlabí – Vejsplachy. Ve  sprintu Mára vybojoval parádní 3. místo. Zuzka dojela 18.

Po volném dni, kdy děti potrénovaly na Medvědíně se jel na Benecku middle. Zde bylo oproti sprintu povoleno „fikání“ , ale zase se muselo dávat pozor na množství sněhu, v lese ho nebylo mnoho. Mára i Zuzka se umístili na pěkných 8. místech.

Hned další den byla opět ve Vrchlabském areálu závěrečná disciplína. Dvoučlenné smíšené štafety, kdy každý z týmu jel dva úseky (pořadí D-H-D-H). Od začátku do konce to byl napínavý souboj. Na každém okruhu museli závodníci absolvovat část trati v tzv. labyrintu, kde se velmi chybovalo. Zuzka s Márou se nedali zmást a dojeli si se správnými kontrolami pro báječné 3. místo.

Závodníci v LOB reprezentující na olympiádě Liberecký kraj získali úžasných 11 medailí.