MČR štafet, klubů a oblastních výběrů žactva

O uplynulém víkendu proběhlo letošní MČR a veteraniáda štafet, klubů a oblastních výběrů žactva, které uzavřelo letošní závodní sezonu co se týče hlavních , republikových závodů. A Tatran byl opět vidět. Ať již díky Honzovi Dolejšímu, který si pro mapu na start 1. úseků H18 běžel cílovým doběhem, a dostal se k ní, až když Béďa začal odpočítávat posledních 5 vteřin před stratem. Ale hlavně díky vítězné štafetě v kategorii H195 ve složení Ondra Táborský, Petr Horák a Ďuňďa. A to ještě Ďuňďa dorazil na start o 3 minuty později, aby soupeřům nechal nějaký ten náskok.

Ale nebyli tam jen tito. V sobotu při MČR štafet běžely velmi pěkně D18, které ve svém zaběhlém složení Bára Štemberová, Áďa Savruková a Maruška Šestáková doběhly 9. Pěkné je také 7. místo, na kterém dokončily Věrka, Růženka a Jiřka v kategorii D165. Za zmínku ještě stojí 13. místo, na kterém dokončila štafeta D14 Ještědské oblasti 3, ve které běžela Violka Janatová, 10. místo štafety H12 Ještědské oblasti 2, kde běžel Matěj Janata a 13. místo šfafety H14 Ještědské oblasti 3, ve které běžel Marek Lesák.

V neděli se běžel vrchol sezóny, a to MČR klubů a oblastních výběrů žactva. Byly tam určité mezery ve výkonech včetně zranění Yurije, ale i tak se za výsledky není proč stydět. V DH18 jsme skončili 20., v DH21 29. a v DH275 19. V oblastních výběrech běžel Matěj Ještědské oblastní družstvo č. 2, které skončilo 13., Marek běžel družstvo třetí, které skončilo 22.

Na kompletní výsledky je možné se podívat v ORISu. Fotky z víkendu jsou na oddílovém rajčeti zde a zde.

Víkendovými závody se také uzavřely 2 letošní dlouhodobé soutěže. V Českém poháru štafet jsme skončili v D18 na 15. místě, v H18 na 23. místě a v H21 na 43. místě. V České lize klubů pak v dorostu na 20. místě a v dospělých na 23. místě v ČR.