Mistrovství světa a Evropy v LOB

Mistrovství světa a Evropy v LOB

Od 23. do 27. ledna se v rakouském Ramsau konalo Mistrovství světa dospělých a juniorů a také Mistrovství Evropy dorostu v lyžařském orientačním běhu. A Tatraňáci měli na tomto vrcholném klání hned tři zástupce. V dospělých nás reprezentoval Pepa Nagáno Nagy, v juniorech Honza Zůra Zurynek a v dorostu Marek Mary Lesák.
Pepa Nagy si vybral smůlu hned na začátku šampionátu, když v závodě ve sprintu jel téměř celý závod s prošlápnutou lyží. Přesto skončil na 22. místě jako druhý nejlepší z Čechů. V následujícím stíhacím závodě, kdy závodníci vybíhají na trať v hendikepu určeném dosaženými časy ve sprintu, si polepšil na pěkné 18. místo, své osobní maximum na MS. Stejného umístění potom dosáhnul i na krátké trati. Jak už to v orienťáku bývá, o konečném výsledku rozhoduje nejen rychlá jízda nebo běh, ale i vyvarování se mapových chyb na trati. Právě dvě takové zbytečné chybky ve stíhacím závodě připravili Pepu o umístění v první desítce.
Honza Zurynek byl před rokem ještě dorostenec a do Ramsau se jel poprvé porovnat s nejlepšími světovými juniory. A vůbec se toho nebál, když jeho nejlepším výsledkem bylo velmi hezké 12. místo na longu.
Mary Lesák se v Ramsau také prezentoval dobrými výkony. Ve sprintu skončil 18., na longu 12. a na krátké trati 17. Ale svůj nejlepší výkon si nechal až na závěr, kdy rozjížděl druhou českou štafetu a k překvapení všech přijel z celého startovního pole na předávku jako první.
Všechny výsledky, mapy a GPS tracking najdete na https://orienteering.sport/event/world-ski-orienteering-championships/sprint/
Tak ať se daří i nadále!