Na Apríla jako v lednu

Prvního dubna vyrazilo přes třicet Tatraňáků všech věkových kategorií na jarní soustředění v okolí Chříbské. Počasí bylo spíše na lyže, ale to nás rozhodně neodradilo. V pátek jsme začali náročnými okruhy, které připravil Duška. Vyzkoušet si, že ne každý les vypadá jak Břízky, byla dobrá zkušenost pro malé i velké. V sobotu nás dopoledne prověřila trať s hodně kontrolami. Zde byla oblíbená zejména kontrola č.5 na kterou vylézt nebyla žádná sranda. Všichni prověřili, že bažiny i v teplotách těsně atakující plusové hodnoty nejsou zamrzlé a skály jsou zde hodně velké. Přípravka žactva pilovala hledání kontrol na „hvězdicích“ a že jim to šlo! Odpolední trénink byl dosti vyfoukaný, ale neodneslo nás to a nejmladší zvládli bezvadně fáborkovou trať, ostatní našli hodně lampionů a také dost trní. Navečer se někteří vyráchali ve vířivce a ohřáli v sauně. Dále se rozběhly souboje ve společenských hrách. Neděle dopoledne patřila prestižnímu souboji ve čtyřčlenných miništafetách. Fandění nabralo na obrátkách a o souboje nebyla nouze. Slavně zvítězili Zůra ml., Mára, Honza Picek a Johanka- gratulujeme!

Na závěr soustředění jsme vyrazili poměřit síly s ostatními kluby na oblastní žebříček na krátké trati u Rumburku. Terén byl hodně jiný než v Chřibské, ale to nás nezaskočilo, Tatraňáci předvedli parádní výkony. Esterka, Sára, Klárka a Johanka vyrazily na HDR a rozhodně ukázaly že už brzy budou moci jít fáborky bez doprovodu. Deniska Dušková v D10 těsně za bednou na 4. místě, D14 Violka 7. a Léňa Zurynková 10., D21L Lucka Janatová 4., H10 Míša Fanta 6., H12 vyhrál Matěj Janata, H14 parádní 4. místo Mára Lesák, H16 nedal nikomu šanci a vyhrál Honza Zurynek, H21L Levák znaven po přípravě soustředění uhájil 10. místo, H35 Pavel Janata 4., H55 Pepa Pustai 3. a H60 Libor Pšenička 3. místo.

Tak snad na příští soustředění bude trochu tepleji, ale společnost byla bezvadná a všichni si to moc užili, díky Levákovi za přípravu.