Sezóna LOB v plném proudu

Sezóna LOB v plném proudu

První závody sezóny se konaly již v polovině prosince a to pod Velkým Javorem na německé straně Šumavy. Sněhu bylo dostatek, ale tratě šly i na malém prostoru s projetými stopami postavit lépe. První byl na pořadu žebříčkový závod ve sprintu, kde v elitě dojel Pepa Nagy čtvrtý (2. z Čechů), Zuzka Nagyová v D14 druhá, Marek Lesák v H14 třetí a Věrka Lesáková v D45 pátá. Druhý den se konala krátká trať, na které byl Pepa Nagy v elitě pátý (3. z Čechů), v D14 a H14 vyhráli Zuzka Nagyová a Marek Lesák a v D45 skončila Věrka Lesáková pátá.

O víkendu 5. a 6. února se na Rejvizu v Jeseníkách uskutečnil druhý víkendový dvojzávod v LOB. Sněhové podmínky byly dosti na hraně, na některých cestách koukaly kameny a v lese zase větve a kořeny. Sníh byl po předchozí oblevě zmrzlý, což mělo za následek, že málokdo se vyhnul pádu. Hlavně ve sjezdech v úzkých skútrových stopách nešly lyže moc ukočírovat. Na druhou stranu ale pořadatel připravil pěkné tratě se spoustou voleb postupů.
V sobotu se jelo Mistrovství republiky a Veteraniáda na klasické trati, při kterých zaznamenal Tatran řadu pěkných umístění. V hlavní mužské kategorii získal Pepa Nagy stříbrnou medaili, v D55 byla Jiřka Kuncová třetí a v H55 Radek Kunc druhý. Pěkně zajely i Katka Würzová a Věrka Lesáková v D45, kde skončily na 5. a 6. místě. V H55 zaznamenal Martin Würz páté místo. A že nám rostou další dobří závodníci, ukázali v nemistrovských kategoriích D14 a H14 Zuzka Nagyová (3.) a Marek Lesák (2.).
V nedělním žebříčkovém závodě na krátké trati dojel Pepa Nagy v elitě na 5. místě a vítězství si odvezli Marek Lesák v H14 a Martin Würz v H55. Dále si z našich Jiřka Kuncová připsala druhé, Katka Würzová a Radek Kunc třetí, Zuzka Nagyová čtvrté a Věrka Lesáková sedmé místo. V tomto závodě hrál při volbě postupů na otevřených pláních důležitou roli i silný vítr, přičemž rozdíl dvou zdánlivě rovnocenných voleb na sběrku byl například v H55 dvouminutový.
Oba závody na Rejvízu byly současně i Akademickým mistrovstvím, ze kterého si Pepa Nagy odvezl stříbro a bronz.