Skvělé závody udělaly tečku za domácí LOB sezónou

Jakkoliv byly dosavadní závody spíše antireklamou na LOB, tak zážitek, jež pro nás poslední únorový víkend připravili pořadatelé z KOSu Plzeň, musel nadchnout každého účastníka a ti, kteří nebyli součástí těchto závodů, mohou opravdu jenom litovat.
Závody se konaly nad Jáchymovem v okolí biatlonového areálu Eduard a navazovaly na Akademické mistrovství světa, které se tam konalo v předchozím týdnu. Místní standardní tratě, spíše plochý terén s převážně dobře průběžným lesem a také dostatek sněhu umožnily připravit závody, které se svojí kvalitou zcela vyrovnaly těm skandinávským. V lese bylo naježděno spoustu skútrovek (čárek), ale na tvrdém povrchu se dalo i střihat, což bylo výhodou, pokud to tedy dotyčný stihnul umapovat.
V sobotu se konaly za účasti řady zahraničních závodníků žebříčkové závody a Tatraňáci si opět vedli dobře. V D45 skončila Věrka Lesáková na 6. místě z našich (celkově 8.), Marek Lesák vybojoval v H14 druhé, Honza Zurynek v H17 třetí a Martin Würz v H55 první místo (celkově 2.).
V neděli bylo na pořadu Mistrovství ČR a Veteraniáda na krátké trati, v nichž si v H55 pro vítězství dojel Radek Kunc a Martin Würz pro druhé místo (celkově s cizinci 2. a 3.). Věrka Lesáková brala v D45 stejně jako předchozí den 6. místo (celkově 8.) a pro stejný výsledek si v D55 dojela i Jiřka Kuncová. V souběžných žebříčkových závodech Zuzka Nagyová vybojovala v D14 bramborovou medaili a v H14 dojel druhý Marek Lesák.
Tak snad i příští zima bude podobně přívětivá jako letošní a umožní uspořádat co nejvíce LOBů podobně kvalitních, jaké nám připravili KOSáci z Plzně.