Sprint a štafety 24.-25.9.

O uplynulém víkendu uspořádali oddíly z Vrchlabí a Studence v okolí Dvora Králové dva závody štafety, z čehož sobotní závod byl také mistrovstvím Ještědské oblasti, plus závod sprintu přímo ve Dvoře Králové. Vezmeme to chronologicky, nejdříve se konal závod ve sprintu. Tam nás zas tolik nedorazilo, velmi pěkně zaběhla Bára Štemberová, když dokončila v D16A 14., a Honza Zurynek, který byl H16A 15. Tímto závodem byl uzavřen letošní Žebříček A, ve kterém se umístil náš jediný zástupce Honza Zurynek v kategorii H16 na 23. místě, čímž obhájil licenci A i na příští rok.

Žebříček B-Čechy, ve kterém jsme měli víc želízek v ohni, byl uzavřen již před dvěma týdny. V kategorii D16B se umístila Bára Štemberová na 5. místě, čímž si pro rok 2023 vyběhla licenci A. Áďa Savruková skončila 12. a Áďa Podoubská 22., čimž obě obhájili licenci B na rok 2023. Věrka Lesáková skončila v D50B 8. Vítek Štembera skončil v H14B 10., čímž si pro rok 2023 vyběhl licenci A. Marek Lesák tamtéž skončil 32., čímž obhájil licenci B. Ondra Lesák skončil v H20B 10., čímž také obhájil licenci B pro rok 2023.

Ale zpět k víkendu a závodům štafet. V sobotním oblastním mistrovství se nám dařilo a borci TJN vystoupali na stupně nejvyšší dokonce čtyřikrát. V kategorii D18 skončila štafeta ve složení Bára Štemberová, Maruška Šestáková a Áďa Savruková mezi týmy Ještědské oblasti třetí (celkově v rámci celé ČR 15.). V kategorii H14 štafeta ve složení Marek Lesák, Vítek Štembera a Matěj Janata mezi tými oblasti dokonce vyhrála (celkově byla 6.). A v H18 skončila štafeta ve složení Yurii Skortcov, Honza Zurynek a Honza Dolejší v rámci oblasti druhá (celkově 14.). Ještě velmi pěkně zaběhli zkušenější tatraňáci v kategorii H165, když skončiliv rámci veteraniády oblasti druzí (celkově 8.).

V neděli si holky v D18 zopakovaly celkové 15. místo. Veteráni v H165 se posunuli i vzhledem k menšímu počtu zúčastněných štafet na místo 5. Ostatním našim týmům se nedařilo tolik jako v sobotu, krom štafety H21, která si napínavým fotofinišem doběhla pro 25. místo a postup z předposledního postupového místa na MČR štafet za dva týdny. Čímž se připojila ke štafetám D18 a H18, které měly postup vyběhnutý o dost hladšeji.