Štafetový víkend u Brna

O uplynulém víkendu nás pořadatelé z Tesly Brno pozvali na 2 závody Českého poháru štafet na motokrosovém závodišti ve Vranově u Brna.

Víkend začal v sobotu dopoledne závodem Českého poháru a žebříčku A ve sprintu kolem Žlutého kopce přímo v Brně. Tam nejlepšího výsledku dosáhla 29. Bára Štemberová v D18A.

Odpoledne a v neděli následovali již dva závody štafet, kde jsme mimo 3 tatraňáckých štafet (D18, H18 a H21) měli zastoupení i v žákovské štafetě Ještědské oblasti. Právě žákovská štafeta Ještědské oblasti s účastí Matěje Janaty za TJN dosáhla nejlepšího výsledku, kdy si sobotní diskvalifikaci, kdy by jinak skončili třetí, napravili nedělním druhým místem za štafetou Liberce.

Dorostenecké a dospělácké štafety TJN bojovali o body do Českého poháru štafet, ze kterého se postupuje na mistrovství ČR. Oběma dorosteneckým štafetám se to povedlo, kdy si D18 23. respektive 31. místem a H18 svým nedělním 28. místem dopomohli k postupovému 34. (D18) respektive 32.místu (H18) v žebříčku. Dospělácké štafetě to i přes nedělní pěkné 32. místo nevyšlo, postupové 45. místo nám uteklo o 2 body. To ale vůbec nevadí, postup na MČR jsme si vyběhli z červnového oblastního mistrovství štafet.