Světový pohár, Mistrovství světa U23 a MS veteránů v LOB

Série závodů světového poháru v lyžařském orientačním běhu vyvrcholila mezi 9. a 12. únorem v norském Beitostølenu. Závody se jely zároveň jako Mistrovství světa do 23 let a k celé akci bylo také přidruženo Mistrovství světa veteránů. S českým mančaftem odcestoval i náš Pepa Nagy a na cestu do Norska se také vypravili Jiřina a Radek Kuncovi.
Prvním závodem byl middle, ve kterém si velmi dobře vedl Nagano, když skončil celkově na 12. místě, což znamenalo také 5. místo na MS U23. Na druhý den ho ve sprintu jedna špatná volba postupu a krátké zaváhání před sběrkou srazila na 37. místo (14. v MS U23), což ho muselo velmi mrzet, neboť jednak měl závod rozjetý na velkou bednu a také proto, že z dosaženého času ve sprintu se startovalo do zítřejší stíhačky. Ta se Naganovi ale povedla, když postupně předjel 14 závodníků a dojel 23.
Veteráni měli jako první závod klasickou trať. Jiřka na ní dojela v D65 10. a Radek v H65 čtvrtý. Následoval sprint a s ním i medailová radost. V převaze skandinávských závodníků získala Jiřka bronz a Radek stříbro. Závěrečný middle znamenal pro Jiřinu 9. místo a pro Radka opět bramboru.