Víkendový Český pohár štafet a sprint v Hořovicích

O uplynulém víkendu 11.-12. května jsme vzali 2 jablonecká auta a vyrazili jsme s našimi žáky a dorostenkami na republikové závody ve sprintu a ve štafetách kousek za Prahou. Žáci běželi sprint i oboje štafety za ještědskou oblast, za kterou dorazili ještě další 3 auta z Liberce a Nového Boru. A všichni dělali trenérům samou radost. Po sprintu, kde omylem 2 naši borci H14 vynechali kontrolu, již nikdo ve štafetách nedisknul a všichni se vrátili se všemi kontrolami v čipech.

V sobotním dopoledním sprintu si závodníci a závodníce ještědské oblasti vyběhli 6. a 9. místo v D12, 2. místo v D14, 4. a 5. místo v H12 (4. doběhl náš Boník Doležal) a 6. místo v H14. Já jako běžící trenér jsem si odvezl 2. místo v H35.

V sobotních odpoledních štafetách si pak ještěďáci doběhli pro 6. místo v D14, 3. místo v DH12 (a to měli oproti prvnímu a druhému místu v týmu dvě holky), 2. a 6. místo v H14 (v šesté štafetě běžel náš Matěj Janata). Za Jablonec jsem do soutěžnich bojů vyslali jednu štafetu v D18 a jednu v H21, ani jedna ovšem svými vyrovnanými výkony nedosáhla na body do celoročního štafetového žebříčku. Pouze v nesoutěžní kategorii MIX urvali jablonečáci 4. místo.

V nědělních štafetách, které se konaly stejně jako ty sobotní u Penzionu Bouchalka v Kařezu, naši borci ještě výsledky znatelně vylepšili, kdy si v DH12 doběhli ještěďáci pro 2. a 4. místo (ve čtvrté štafetě se zapojila i naše Kája Auerová a Boník Doležal). V H14 ještěďáci dokonce slavně zvítězili. Druhá štafeta s naším Matějem zopakovala 6. místo. Jablonecká želízka v ohni zopakovala svoje výkony ze soboty: 47. respektive 49. místo v D18 (v neděli ovšem se srdnatým výkonem Elišky Hákové, která už od šesté kontroly běžela s výronem kotníku), a dvě 50. místa v H21. Jen v MIXech si tentokrát naše štafeta ve složení Lucka, Léňa Zurynková a Picánek doběhla pro pódiové 3. místo.

Na další fotky se můžete podívat u Vráti.