Začalo jaro, závody jsou tady

To, že končí zima a začíná sezóna letního orientačního běhu, se pozná podle toho, že již proběhly dva tradiční závody označované přívlastkem „Jarní“.

Minulý víkend to byly Jarní skály, konané tradičně ve skalách na Podkosti, tento víkend to pak byla serie závodů Jarní pohár v leteckých terénech lesů u Hradce Králové.

Na Jarních skalách byla výprava tatraňáků vzhledem k menší dojezdové vzdálenosti větší, z našich výsledků lze zmínit 7.místo Violky Janatové v D14, 6.místo Majdy Kopecké v D35, 6.místo Toma Zurynka v H12, moje 10.místo v H21A, bráchovo 10.místo v H35 a Ďuňďovo 3.místo v H45.

Na štafety v rámci Jarního poháru nás vytáhl Jurij, který kromě nedělní štafety běžel i sobotní klasickou trať, kde dokončil na pěkném 12.místě. Na neděli jsme se k němu připojili se Zůrou, a dokončili jsme na 8. místě, kdy Zůra musel ještě na doběhu pohledy vzad kontrolovat dotírajícího závodníka z Jihlavy.