Začátek podzimní sezony

Před začátkem podzimní sezony proběhly poslední prázdninový víkend hned troje vícedenní závody. Z TJN se nicméně i kvůli soustředění SCD na Troskách, které se konalo ve stejný čas, zúčastnilo jen pár lidí Interkompasu 47 ve Starém Městě pod Landštejnem. Zde si doběhla Míša Šklíbová v D21B na celkovém 2. místě a Vlasta Podešvová v D21C na místě 5.

O první zářijovém víkendu již bylo na závodech naše zastoupení větší. Rozjeli jsme se hned do několika stran. Nejvíc lidí zamířilo na závody žebříčku B Čechy-západ, které se konaly v Novém Městě v Krušných horách. Zde si doběhly v sobotu Jolča Skalová a Eliška Hákováv kategorii D16B pro 7. respektive 8. místo, Terka Posseltová v D21C pro místo 3., Matěj Marek v H18B pro místo 10., Honza Šmaus a David Šklíba v H21C pro místo 2. a 5., Michal Pražák v H40B pro místo 10., Jirka Mrkvička a Dušan Novotný v H50B pro místo 5. respektive 9. a Jirka Šindler v H55B pro místo 4. V neděli pak byla Jolča Skalová v D16B 9., Věrka Lesáková v D50B 10., Honza Zurynek v H16B stříbrný, Marek Matěj v H18B 9. a Michal Pražák kategorii H40B vyhrál.

Menší výprava vyrazila přes půl republiky na závody žebříčku A do Kladek a Valchova, kde se v neděli blýskla v D20A krásným 3. místem Anička Mašínová.

Naše rodina si pak vyjela pro koláče na závody žebříčku B Čechy-východ do Borovnice. Terén obzvláště v neděli nebyl tak pěkný jako v Krušných horách, ale zase se vyhrávaly velké kulaté dovysoka plněné koláče. V sobotu jsme si odvezli já se ženou koláče s jedničkou a Matěj se dvojkou. V neděli jsem místo závodění lákal Jabloneckou mládež na orientační běh v rámci Jablonecké neděle 2021, takže byly koláče jen dva, Lucka převezla opět s jedničkou, Matěj tentokrát s trojkou. V neděli se kromě naší rodiny zúčastnilo pár dalších tatraňáků, Ivan Šmaus doběhl v H55D 2.

Po víkendu Aničce rovnou navázalo v Olomouci akademické mistrovství ČR, na kterém si na krátké trati doběhla pro pěkné 10. místo.

Jan Zurynek stříbrný na béčkách
Anička Mašínová bronzová na áčkách